Wyjazd do USA

Hotele, motele, gospody... zakwaterowanie w USA

Hotele, motele, gospody... zakwaterowanie w USA

04.11.13 16:45
Nie trzeba przekonywać, że zakwaterowanie to jedna z głównych kwestii, jaką musisz się zainteresować, gdy wybierasz się do Stanów Zjednoczonych - bez względu na to w jakim celu. Na szczęście w USA pochwalić się mogą niezliczonymi możliwościami wyboru hoteli, moteli, zajazdów itp. w bardzo różnych cenach. W tym artykule poznasz ich najważniejsze cechy oraz zapoznasz się z prostymi radami, jak na tym wszystkim zaoszczędzić.
Ciekawe miejsca na grudniową podróż do USA

Ciekawe miejsca na grudniową podróż do USA

01.01.13 09:30 | Pensylwania
Na koniec roku mamy dla was krótki artykuł o miejscach w Stanach Zjednoczonych, które szczególnie warto odwiedzić w grudniu. Może przyda się on wam w przyszłym, gdy będziecie planować podróż do USA? Grudzień to bezsprzecznie jeden z najlepszych i najbardziej popularnych miesięcy na wycieczkę do Stanów. Amerykańskie miasta w najróżniejszy sposób celebrują początek zimy, ale przede wszystkim święta Bożego Narodzenia i zakończenie roku. Każdy powinien znaleźć w USA idealne dla siebie miejsce, by spędzić te najważniejsze dla wielu dni kalendarza.
Standardowe i pocztowe skróty nazw amerykańskich stanów

Standardowe i pocztowe skróty nazw amerykańskich stanów

20.12.12 03:09
W niniejszym artykule prezentuję w formie tabelki stany oraz pozostałe należące do USA terytoria wraz z ich tradycyjnymi i pocztowymi skrótami. Poniższy tekst zawiera podstawowe informacje na temat ich użycia.
10 pomysłów na listopadową podróż do Stanów

10 pomysłów na listopadową podróż do Stanów

21.10.12 10:20
Listopad to świetny okres na podróż do Stanów Zjednoczonych. W zależności od tego, którą część Stanów obierze się za cel wyjazdu, można wygrzewać się w słońcu Florydy albo oddawać się narciarskiemu szaleństwu w zaśnieżonej Deer Valley w stanie Utah. Ale to oczywiście tylko dwie z wielu możliwości spędzenia jesiennego urlopu. Dokąd pojechać, żeby jak najlepiej wykorzystać listopadowy czas?
10 propozycji na październikową podróż do Stanów

10 propozycji na październikową podróż do Stanów

26.09.12 21:52 | Alaska
Wielu ekspertów uznaje październik za najlepszy miesiąc na podróże, szczególnie do Stanów. Wysokie letnie temperatury już ustąpiły, ale szczególnie Kalifornia i cały rejon południowy wciąż oferują znakomite warunki dla ciepłolubnych. W centralnych i wschodnich partiach kraju liście opadają z drzew. Minęły już wakacje, większość turystycznych szlaków i atrakcji nie jest już więc tak oblegana przez dzieci i młodzież. Jednocześnie nie nastąpiło jeszcze prawdziwe otwarcie sezonu zimowego, a ceny pozostają na stosunkowo niskim poziomie. Jakie lokalizacje wybrać więc na październikowy wypad do Stanów Zjednoczonych?
Jak kupić bilet lotniczy tanio?

Jak kupić bilet lotniczy tanio?

01.09.12 07:08
Tanie bilety lotnicze to bez wątpienia magnes przyciągający podróżujących. Internet pełen jest wyszukiwarek tanich połączeń, ale żeby w pełni z nich korzystać trzeba pamiętać o wielu zasadach. W tym artykule staram się zebrać te zasady, by zawsze udało wam się „upolować” lotniczą zniżkę.
W co się ubrać do samolotu?

W co się ubrać do samolotu?

29.08.12 09:52
Kwestia ubioru podczas podróży samolotem może przy masie innych niezwykle ważnych problemów z nią związanych wydawać się drobnostką. Co poniektórzy oskarżają nawet przejętych tą materią o płytkość i małostkowość. Odpowiednie dobranie stroju do samolotu okazuje się jednak poważniejszą sprawą niż mogłoby się wydawać. Przekonała się o tym 2 lata temu Lady Gaga. Jej oryginalna kreacja na którą składały się m.in. potężne, ozdobne buty na szpilkach i kolorowa taśma doprowadziła ją podczas lotu transatlantyckiego niemal do zakrzepicy żył głębokich, schorzenia, które zakończyć się może nawet śmiercią. O ile stroju w stylu Lady Gagi najprawdopodobniej podczas lotu nie wkładacie, zadbanie o kwestię ubioru wciąż może zaoszczędzić wam sporo czasu, stresu i niedogodności. Przygotowaliśmy dla was listę rzeczy, które świetnie sprawdzają się podczas podróży samolotem i takich, których na pewno powinniście się wystrzegać.
Pozory mylą? O podejrzanych praktykach amerykańskich linii lotniczych

Pozory mylą? O podejrzanych praktykach amerykańskich linii lotniczych

27.08.12 07:40
Niemało kontrowersji wywołała jakiś czas temu sprawa pewnego mężczyzny, który poskarżył się na linie lotnicze, gdyż nie pozwolono mu usiąść koło dziecka. Dorosły mężyczyzna, który przysiadł się do samotnie podróżującego dziecka wydał się obsłudze lotu na tyle podejrzany, iż, oczywiście zgodnie z polityką firmy, „poproszono” go o zmianę miejsca. „Prośba” była skuteczna na tyle, że mężczyzna, paląc się ze wstydu (na szczęście był strażakiem), rzeczywiście zmienił miejsce. Swoje poprzednie pozostawił innemu dziecku, a nas wszystkich pozostawił z workiem pytań. Do jakiego stopnia, w imię bezpieczeństwa, powinno się oceniać po pozorach? Czy takie a nie inne potraktowanie owego mężczyzny to szowinizm, czarnoskórego rasizm, a homoseksualisty homofobia? Czy sposób postępowania z pasażerami lotu powinien być ujednolicony?
A po powrocie... - porady

A po powrocie... - porady

14.06.12 19:06
Jeśli nasz pobyt dobiegł końca, pora przygotować się do powrotu do kraju. O czym należy pamiętać? Co zabrać ze sobą? Co czeka nas na lotnisku?
Wybierając się do USA - podstawy

Wybierając się do USA - podstawy

08.06.12 00:56
Kwestia kupna biletu lotniczego, jego ceny, miejsca wylotu, ewentualnych przesiadek oraz przewoźnika to jedne z pierwszych poważnych problemów, które stanąć mogą na naszej drodze... w drodze do Stanów.