Wizy do USA

Jak szukać prawnika imigracyjnego?

Jak szukać prawnika imigracyjnego?

05.12.12 11:50
W poprzednim artykule dotyczącym prawnika imigracyjnego próbowałem znaleźć odpowiedzi na pytania, czy i kiedy potrzebna jest jego pomoc. Tym razem postaram się poradzić już przekonanym, że imigracyjny specjalista to właśnie to czego potrzebują. Gdzie powinienem szukać prawnika imigracyjnego? Na którego powinienem się zdecydować? Jak upewnić się w wyborze? Jakich prawników imigracyjnych powinienem unikać? Mam nadzieję, że po lekturze poszukiwanie pomocy imigracyjnego prawnika nie będzie dla ciebie terytorium niezbadanym.
Kiedy warto skorzystać z usług prawnika imigracyjnego?

Kiedy warto skorzystać z usług prawnika imigracyjnego?

01.11.12 10:48
Właściwie każdy, kto ubiega się o wizę przynajmniej przez moment rozważa zwrócenie się o pomoc do prawnika imigracyjnego. Ale czy rzeczywiście jest on niezbędny? W końcu jego zatrudnienie wiąże się z kosztami. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. W niniejszym artykule dowiesz się, kiedy interwencja imigracyjnego eksperta jest konieczna, a kiedy można się bez niej obejść.
Wiza B-1 (biznesowa) i B-2 (turystyczna) - poradnik

Wiza B-1 (biznesowa) i B-2 (turystyczna) - poradnik

27.08.12 07:52
Niniejszy artykuł poświęcony jest wizom niemigracyjnym kategorii B-1 (wiza biznesowa) i B-2 (wiza turystyczna). To szczególnie istotny artykuł i szczególnie istotne wizy. Oba typy wiz należą do najbardziej popularnych. To właśnie z wizy B-1 skorzystasz, gdy zechcesz udać się do USA w celach służbowych, z kolei wiza B-2 jest twoim celem w przypadku planowanej wizyty dla przyjemności. Wizy te są ze sobą dość mocno związane, dlatego wygodnie jest rozpatrywać je jednocześnie. Warto wiedzieć choćby, że angielski termin „Visitor Visa” odnosi się do obu typów wiz z literką „B”. W tym artykule dowiesz się dla kogo dokładnie przeznaczone są wizy B-1 i B-2 i jak się o nie ubiegać. Poznasz także szereg porad związanych z ubieganiem się o te wizy.
Rodzaje wiz nieimigracyjnych - część 2

Rodzaje wiz nieimigracyjnych - część 2

18.08.12 20:13
W niniejszym artykule zapoznasz się z pozostałymi rodzajami wiz nieimigracyjnych. Pamiętaj, że jest wiele sposobów, by zasięgnąć szczegółowych informacji na temat każdego z najmniej nawet popularnych rodzajów wiz. Możesz skontaktować się z lokalnym biurem urzędu imigracyjnego (gdy mieszkasz w USA), z konsulatem amerykańskim bądź spotkać się z imigracyjnym prawnikiem. Możesz także zapoznać się z zarówno polsko- jak i obcojęzyczną literaturą poświęconą kwestii imigracji do USA. Pamiętaj także, iż z racji szybkich zmian w prawie imigracyjnym wartość mają przede wszystkim nowe wydania książek – nie kupuj książek wydanych później niż 1-2 lata temu. Warto także upewnić się, czy książka jest aktualizowana w Internecie – niektóre z wydawnictw informują o zmianach w prawie na swoich stronach internetowych, skrupulatnie aktualizując swoją książkę. Poniżej link do pierwszej części artykułu o rodzajach wiz nieimigracyjnych.
Wygasanie dokumentów imigracyjnych – paszport, wizy, status, dokumenty potwierdzające uprawnienie do wizy

Wygasanie dokumentów imigracyjnych – paszport, wizy, status, dokumenty potwierdzające uprawnienie do wizy

16.08.12 08:30
Pytania dotyczące wygasania dokumentów imigracyjnych takich jak paszport czy wizy należą do najczęściej zadawanych przez wybierających się do Stanów. By cieszyć się legalnym i bezproblemowym pobytem w USA, wszystkie istotne dokumenty muszą być w jak najlepszym porządku. Przyjrzyjmy się więc czasowym i ilościowym limitom, którym podlegają twoje dokumenty.
Rodzaje wiz nieimigracyjnych - część 1

Rodzaje wiz nieimigracyjnych - część 1

02.08.12 13:55
Amerykańskie prawo imigracyjne zna wiele rodzajów wiz pozwalających na tymczasowe przebywanie na terytorium Stanów Zjednoczonych. W tym i kolejnym (Rodzaje wiz – część 2) artykule poznasz je wszystkie.
Acquisition & derivation na przestrzeni lat

Acquisition & derivation na przestrzeni lat

02.08.12 10:00
Niniejszy tekst jest suplementem do artykułu „Amerykańskie obywatelstwo – a może już je masz?”(link poniżej) także znajdującego się w kategorii „Wizy USA”. Przedstawione w nim zostaną pokrótce różnice w sytuacjach prawnych w kolejnych okresach, w których zmieniało się prawo dotyczące acqusition i derivation. Jeśli trafiłeś na ten artykuł przed przeczytaniem wspomianego tekstu bazowego, mocno polecam, byś lekturę zaczął właśnie od tego ostatniego.
Amerykańskie obywatelstwo - a może już je masz?

Amerykańskie obywatelstwo - a może już je masz?

20.07.12 08:15
Istnieje wiele sposobów na dostanie sie do USA - możesz postarać sie o czasową wizę, Zieloną Kartę. Istnieje także szansa, że już jesteś obywatelem Stanów Zjednoczonych, tylko nie zdajesz sobie z tego sprawy. Jak to możliwe?
USCIS - co powinieneś wiedzieć o najważniejszym urzędzie imigracyjnym

USCIS - co powinieneś wiedzieć o najważniejszym urzędzie imigracyjnym

10.06.12 17:12
United States Citizenship and Immigration Services (USCIS) jest częścią Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego zajmującą się najogólniej rzecz biorąc sprawami związanymi z imigracją i statusem osób przebywających na terenie Stanów Zjednoczonych (obywatelstwo, wizy, różnego rodzaju czasowe i permanentne autoryzacje pracy i pobytu itp.). To urząd, z którym do czynienia będziecie mieć niemal na pewno, gdy zdecydujecie się na wyjazd do Stanów. Warto zatem dowiedzieć się o nim czegoś więcej – czym zajmuje się dokładnie, jakie są jego cele i jak korzystać z jego strony internetowej – o tym wszystkim w niniejszym artykule.
Wizy - podstawowe informacje

Wizy - podstawowe informacje

07.06.12 18:14
W niniejszym artykule garść porad i podstawowych informacji na temat wiz. Szereg szczegółowych informacji znajdą Państwo w kolejnych artykułach z tej kategorii, a także na stronie amerykańskiej ambasady w Warszawie. Polecamy także śledzenie aktywności ambasady na popularnych portalach społecznościowych - facebook, twitter i youtube.