O nas

Podróż do USA to coś o czym myśli wielu Polaków. Część z nich przekuła już tę myśl w działanie. Różne są powody ich zainteresowania Stanami - czysto turystyczne, zarobkowe, biznesowe, rodzinne czy osobiste. Bez względu na powód ich wyjazdu, często stają przed problemem braku podstawowych informacji na temat wiz, lotów, specyfiki życia w USA etc. Co nieco na ten temat znaleźć można na różnych stronach internetowych - żadna nie stanowi jednak swoistego kompendium wiedzy o Podróży do USA. Co znajdziesz więc na naszym portalu?

Amerykańskie obywatelstwo, Zielona Karta, wizy

Dowiedz się więcej na temat tych i innych związanych z imigracją dokumentów. Rozszerz swoją wiedzę w tym zakresie bez względu na to czy jesteś zainteresowany stałym czy tymczasowym pobytem w USA.

Praca w USA

Rozszerz swoją wiedzę w temacie specyfiki pracy w USA, wzbogać ją o znajomość ciekawych programów pozwalających na pracę w USA bądź łączenie jej z nauką itp. Poznaj także detale dotyczące imigracyjnych dokumentów niezbędnych w ubieganiu się o pracę w USA.

Wyjazd do USA

Skorzystaj z wielu porad dotyczacych podróży do USA. Na wizach przygotowania się nie kończą! Trzeba także wybrać sposób dostania się do Stanów, a więc w większości przypadków odpowiedni lot i bilety. Trzeba wiedzieć co można, a czego nie można ze sobą zabrać, a także co nas czeka po opuszczeniu samolotu.

Turystyka w USA

Zapoznaj się z artykułami poświęconymi niezwykłym miejscom w USA i dowiedz się, dlaczego Stany uważane są za jedno z najbardziej zróżnicowanych państw na świecie pod względem turtycznej oferty.

Nauka w USA

Jakie umiejętności musisz zdobyć, by poradzić sobie w Stanach i jakie umiejętności możesz zdobyć już na miejscu - szkoły, uniwersytety, kursy, treningi. Prócz tych kwestii warto się także zastanowić jak najsprawniej załatwić wszystkie związane z edukacją i szkoleniami formalności.

USA na co dzień

Styl życia i kultura Stanów Zjednoczonych. Kraj orginalnie wybudowany w głównej mierze przez białych protestantów z czasem stał się jednym z głównych celów emigrantów z całego świata. Charakterystyczne dla USA jako całości uroki i konwencje mieszają się tu z niepowtarzalnym klimatem licznych mniejszości. Co z tego wynika? Na pewno to, że nie można się tutaj nudzić.

Eksploruj (Moje) Stany

Zdobywaj wiedzę potrzebną do jak najpełniejszego skorzystania z tego co oferują i daj nam znać, jeśli masz jakieś wątpliwości.
Chętnie pomożemy.