USA - informacje

Znakomity rok dla wybrzeża Georgii

29.04.13 13:57 | Turystyka w USA | Georgia
Ponad 100 mil wybrzeża stanu Georgia to między innymi cztery przybrzeżne wyspy znane jako Golden Isles of Georgia oraz portowe miasto Brunswick w hrabstwie Glynn. Rok 2013 może dla tego rejonu okazać się rekordowy pod względem turystycznym.

W ciągu niecałych czterech miesięcy roku 2013 Golden Isles zarobiły 2,76 miliona dolarów w ramach tzw. bed tax - podatku pobieranego przez lokalne władze z hoteli za każdy dzień/noc spędzony w nim przez turystę. To pierwszy raz, gdy przychody na ten moment roku zbliżyły się tak bardzo do rekordowego roku 2008, gdy wyspy zarobiły w ten sposób 2,8 miliona dolarów.

Wyspy dopiero zbliżają się do turystycznej kulminacji roku - sezonu letniego. Scott McQuade z Golden Isles Convention and Visitors Bureau patrzy w przyszłość optymistycznie:
 
- Wszystko mozę się zdarzyć. Teoretycznie trend może się zmienić bardzo niekorzystnie, ale nie wydaje mi się, aby coś takiego miało się wydarzyć. 
 
Prócz sezonu letniego dodatkowym pozytywnym turystycznym bodźcem ma być według władz zaplanowane na początek maja filmowanie nowej produkcji Paramount Pictures "Anchorman: The Legend Continues".
 
Golden Isles of Georgia tworzą wyspy Sea Island, St. Simons Island,  Little St. Simons Island i Jekyll Island. Sea Island znane jest jako wysokiej klasy resort, co roku przyciągający licznych wymagajacych turystów. Szczególnie ważnym elementem turystycznej oferty jest hotel The Cloister. Wyspa oferuje plaże i szereg możliwość aktywnego wypoczynku, m.in. golf i jazdę konno. St. Simons Island jest największą z czterech wysp. Oferuje plaże, znakomite warunki do gry w golfa, tenisa oraz liczne sklepy. Najmniej popularna Little St. Simons Island przez wiele lat znajdowała się w prywatnych rękach. Nieliczni odwiedzający mogą w spokoju podziwiać imponującą przyrodę wyspy, jej liczne plaże i moczary. Jekyll Island z kolei to prócz plaż i golfa także fantastyczny park wodny. Popularną lokacją jest zabytkowy hotel. Destynacja kiedyś osiągalna tylko dla bogatych, dziś otwiera swe bramy dla licznych turystów z całego świata.
 
Zobacz Georgię i związane z tym stanem artykuły i ciekawostki na mapie stanów USA.
comments powered by Disqus