USA - informacje

Zespół Enej nie dostał wizy na koncert w USA

Zespół Enej nie dostał wizy na koncert w USA

16.02.13 16:38 | Wizy do USA
2 marca znany polski zespół muzyczny Enej miał zagrać koncert w Chicago, w siedzibie Fundacji Kopernikowskiej. Miał, bo do koncertu przynajmniej tego dnia nie dojdzie. Wyzwaniem nie do pokonania okazała się próba zdobycia na czas niezbędnej wizy dla muzyków.

Grupa zamieściła kilka dni temu na swoim profilu na Facebooku komunikat informujący, że zaplanowany na 2 marca koncert nie odbędzie się:

"Witajcie Kochani. Niestety pośpieszyliśmy się z informacją o naszym wyjeździe do USA. Mieliśmy już zaklepny termin i sale, bilety lotnicze kupione, sala już sprzedawała bilety na koncert i z tego co wiemy cieszyły się sporym zainteresowaniem. Niestety pozostał problem wiz- jesteśmy krajem który musi prosić o wizy i urząd zajmujący się papierami w Stanach na 3 tygodnie przed zarządał od nas dodatkowych informacji na temat zespołu co spowodowało że już się nie wyrobimy z przygotowanie wiz na nasz wylot na koncert w Chicago. Nie będziemy ukrywać że jesteśmy mocno zasmuceni tego typu podejściem do Polaków ale nic na to nie możemy poradzić- z organizatorem w Chicago rozmawiamy na już o nowym terminie i liczymy że już będzie wszystko OK."
 
Wszystko układało się dobrze do czasu, gdy władze imigracyjne zażądały od menedżera zespołu dodatkowych dokumentów związanych z działalnością zespołu celem udowodnienia, że zespół Enej rzeczywiście istnieje. Na liście przedmiotów do dostarczenia były m.in. zdjęcia biletów z koncertów, plakatów, ulotek, dane o zagranicznych koncertach, wypowiedzi współpracowików itp. W pewnym momencie organizator koncertu i menedżer zespołu zdali sobie sprawę, że nie zdołają skompletować wszystkiego w wymaganym czasie. Muzycy planuja zorganizować koncert w USA ponownie. Prawdopodobnym terminem jest listopad.
 
Inny polski zespół muzyczny Zakopower kilka lat temu także napotkał poważne problemy wizowe, które uniemożliwiły ekipie zagrać koncert dla polonii amerykańskiej. Zespół przyleciał już nawet do Chicago, ale z powodu niewłaściwych wiz - członkowie posiadali wizy turystyczne, a nie zarobkowe wizy dla artystów - zostali zatrzymani a potem odesłani do Polski.
comments powered by Disqus