USA - informacje

Wysokie świąteczne ceny biletów

Wysokie świąteczne ceny biletów

29.11.12 11:19 | Turystyka w USA
Ceny biletów w okresie świąt wzrosły o około 5% w stosunku do zeszłego roku. Podróż do najbardziej uczęszczanych miejsc będzie kosztować nawet o 8% więcej. Największego ruchu i najdroższych biletów należy spodziewać się 22, 23 i 26 grudnia. Zmieniającym się cenom przyjrzały się serwisy Orbitz i Kayak.

Ceny biletów w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra wzrosły w stosunku do zeszłego roku. Przykładowo lot do Nowego Jorku, drugiego najpopularniejszego celu podróży po Orlando, kosztuje teraz około 400$. W zeszłym roku cena wynosiła ok. 370$. W tegorocznym okresie świątecznym wzrastają również ceny niektórych hoteli. Dzienna stawka w Los Angeles zwiększa się o 10%, a w Sylwestra podskoczy do 14%. Z drugiej strony, w Puerto Rico ceny pokoi spadają w tym roku o 12%. Według Orbitz, najdroższe stawki będą wynosić 150$ dziennie. 

Można jednak zaoszczędzić na biletach podróżując w same dni świąteczne. Znacznie mniej zapłacą też klienci, którzy zdecydują się na podróż przed okresem świąt. Dobrym pomysłem jest szukanie odpowiednich pakietów hotelowych i lotniczych, oferujących w tym czasie specjalne zniżki. Orbitz twierdzi, że droższe bilety i pokoje hotelowe nie odstraszą klientów. Podróżni są gotowi zapłacić wyższe ceny w zamian za możliwość spotkania z bliskimi. Będą chcieli także wykorzystać pozostałe im dni urlopowe zanim zaskoczy ich nowy rok.
comments powered by Disqus