USA - informacje

Wyprawa helikopterem w niezbadane

17.03.13 16:40 | Turystyka w USA | Arizona
Już w tym miesiącu startuje najnowsza atrakcja turystyczna przygotowana przez The Papillon/Grand Canyon Scenic Group specjalnie dla miłośników ekscytujących przeżyć oraz eksploracji mniej znanych, a niezwykle pięknych lokacji - okazja do podróży helikopterem na szczyt Tower Butte.

Tower Butte to piaskowy szczyt wzbijający się na ponad 5000 stóp nad poziom morza, znajdujący się nieopodal zbiornika wodnego Powell, na terenie plemienia Navajo, na pograniczu stanów Utah i Arizona. Tower Buttet znajduje się też całkiem blisko Wielkiego Kanionu Kolorado oraz Kanionu Antylopy wraz ze słynnym Rainbow Bridge

- To bardzo słabo poznane dotąd miejsce. Jako że niewielu ludzi, a nawet zwierząt je odwiedza, jest niezwykle spokojne, delikatne i dziewicze. To coś, czego nie powinien sobie odmówić żaden miłośnik pięknych widoków i otwartych przestrzeni - powiedział Robert Graff, wiceprezes Papillon.
 
Podczas podróży helikopterem śmiałek będzie mieć okazję podziwiać z lotu ptaka jeden z najchętniej fotografowanych kanionów - Kanion Antylopy, oraz zbiornik wodny Powell (Lake Powell) - jeden z najpiękniejszych sztucznych zbiorników na świecie. Na szczycie Tower Butte dowie się wiele o ludzie Navajo i należących do niego, otaczających szczyt ziemiach.
 
Wyprawa potrwa ok. godzinę, a w ofercie Papillon/Grand Canyon Scenic Group pozostanie co najmniej do 15 listopada. Cena - 245 dolarów od osoby. Helikopter startować będzie z położonej niedaleko miejscowości Page, ale dostępne będą także specjalne trasy z Las Vegas i Wielkiego Kanionu Kolorado.
 
Więcej o ofercie dowiesz się ze strony Grand Canyon Scenic Group - www.papillon.com.
 
comments powered by Disqus