USA - informacje

Dziś ogłoszenie wyników Loterii Wizowej DV-2014

01.05.13 15:36 | Wizy do USA
Od godziny 18:00 polskiego czasu możliwe będzie sprawdzanie wyników Loterii Wizowej DV-2014. Szczęśliwcy z biorących udział w losowaniu krajów, w tym z Polski, dostaną szansę ubiegania się o wizę imigracyjną - zieloną kartę.

Przyjmowanie zgłoszeń do programu Loterii Wizowej na rok 2014 zakończyło się 3 listopada 2012 roku, a od dziś, 1 maja 2013,  od godziny 18:00 będzie można sprawdzać wyniki losowania.

Sprawdzanie wyników odbywa się wyłącznie za pomocą specjalnej strony internetowej dvlottery.state.gov. Biorący udział nie zostaną poinformowani ani za pośrednictwem maila, ani telefonu. Informacji takich nie uzyskają także w Ambasadzie USA - bez względu na wynik losowania.
 
Do sprawdzenia wyników niezbędne jest podanie numeru potwierdzenia (Confirmation Number), który otrzymał każdy uczestnik Loterii po prawidłowym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. Jest to jedyna metoda. Uczestnik, który zgubił swój numer nie ma żadnej możliwości sprawdzenia wyniku Loterii. Prócz numeru podać należy nazwisko, zgodne z wypełnionym wcześniej formularzem, rok urodzenia oraz kod z obrazka.
 
Osoby, które znalazły się w gronie ok. 100 tys. wybranych do kolejnego etapu zostaną następnie o tym poinformowane specjalnym komunikatem. Dla nich kolejnym etapem będzie rozmowa z konsulem w ambasadzie. W międzyczasie muszą zebrać i odesłać komplet odpowiednich dokumentów, wykonać badania, szczepienia oraz zdobyć zaświadczenia o niekaralności ze wszystkich krajów, w których przebywały dłużej niż pół roku. Osoby, którym się nie powiodło powinny zachować swoje numery - w październiku dolosowane mogą zostać kolejne osoby.
 
W ramach Loterii Wizowej corocznie wybieranych jest 55 tys. obywateli krajów, z których w latach poprzedzających przeniosło się do USA stosunkowo mało ludzi. Celem programu jest zwiększenie różnorodności imigracji do USA.
comments powered by Disqus