USA - informacje

Wizyty zagraniczne szansą Romneya?

26.07.12 08:06
Już dziś republikański kandydat na prezydenta Mitt Romney udaje się z pierwszą zagraniczną wizytą m.in. do Wielkiej Brytanii, Izraela i Polski. Zdaniem wielu specjalistów jego powodzenie podczas rozmów z politycznymi przywódcami tych krajów może zaważyć na losie jego kampanii prezydenckiej.

Sprawy zagraniczne to jedna z tych dziedzin, w których aktualny prezydent Barack Obama posiada sporą przewagę nad Romneyem, potwierdzaną w kolejnych sondażach. Media kwestionują polityczne doświadczenie Romneya a także jego stanowisko w szeregu spraw, takich jak Afganistan - podczas jednej z debat nawoływał do wycofania amerykańskich wojsk z tego kraju, z kolei innym razem przekonywał, że najpierw należy całkowicie zniszczyć reżim Talibów.

Tymczasem sztab Obamy zmienił w ostatnich dniach podejście do medialnych kampanii - koncentrujące się na atakowaniu wyborczego rywala filmy zastąpiono stonowanym wideo wyjaśniającym, iż wybór, który czeka Amerykanów, to wybór pomiędzy dwiema różnymi wizjami kraju - promującego przede wszystkim najbogatszych Romneya a wspierającego w największej mierze klasę średnią Obamy.

Film zobaczyć można na oficjalnym kanale Baracka Obamy w serwisie Youtube "BarackObamadotcom", a także na profilu Baracka Obamy na Facebooku.

comments powered by Disqus