USA - informacje

Wielka trasa rowerowa bliska ukończenia

14.02.13 19:22 | Turystyka w USA | Pensylwania
Już za kilka miesięcy, w czerwcu, ponad 240-kilometrowa trasa rowerowa łącząca Dystrykt Kolumbii z Pittsburghiem, Great Allegheny Passage w stanie Pensylwania, w końcu zostanie ukończona.

Jak informują lokalne media, ostatni odcinek Great Allegheny Passage, między Pittsburghiem a Cumberland zostanie ukończony końcem maja. 15 czerwca odbędzie się z kolei rowerowa inauguracja.

Great Allegheny Passage (GAP) to główna część gęstej sieci rowerowych połączeń w stanach Pensylwania, Maryland i Dystrykcie Kolumbii oraz Narodowego Szlaku Scenicznego Dziedzictwa Potomacu - długodystansowego systemu pieszych i rowerowych szlaków o długości przeszło 1000 kilometrów. Obejmuje znaczną część regionu Allegheny, na który składa się pasmo górskie będące częścią Appalahów.
 
Wraz z finalizowaniem prac nad kolejnymi odcinkami, Great Allegheny Passage staje się coraz popularniejsza. Liczni rowerzyści regularnie praktykują tu swoje hobby, czasami decydując się na pokonanie całej trasy za jednym razem. Odwiedzający trasę mają okazję zobaczyć wiele znajdujących się tu popularnych destynacji turystycznych - m.in. Park Stanowy Ohiopyle, znany z doskonałych warunków do raftingu.
 
Więcej o GAP na oficjalnej stronie atatrail.org.
comments powered by Disqus