USA - informacje

Więcej wiz dla przedsiębiorców i zagranicznych absolwentów?

Więcej wiz dla przedsiębiorców i zagranicznych absolwentów?

23.02.13 13:11 | Wizy do USA
Grupa czterech senatorów zaproponowała nową ustawę, która, w przypadku przyjęcia, doprowadziłaby do powiększenia rocznej puli zielonych kart przyznawanych poprzez zatrudnienie o 125 tys.

Zgodnie z ustawą "The Startup Act 3.0" 75 tys. zielonych kart przyznanych zostałoby osobom otwierającym firmy na terenie USA, które zainwestują w Stanach co najmniej 100 tys. dolarów i zatrudnią co najmniej 5 osób na 3 lata. Kolejne 50 tys. powędrowałoby do zagranicznych absolwentów amerykańskich uczelni kierunków techniczno-informatycznych. 

- Bardzo podoba mi się ta idea. To byłoby świetne posunięcie dla amerykańskiej gospodarki - powiedział urodzony w Indiach przedsiębiorca i naukowiec Vivek Wadhwa.
 
"The Startup Act 3.0" to jedna z wielu ustaw zaproponowanych w ciągu ostatnich kilku miesięcy przez członków Kongresu. Amerykańscy prawodawcy przygotowują się do reformy systemu imigracyjnego, którą na ten rok zapowiedział prezydent Barack Obama podczas niedawnej wizyty w Las Vegas. Niewykluczone, że wiele zapisów "The Startup Act 3.0" i innych podobnych ustaw wejdzie w skład jednej, kompleksowej ustawy imigracyjnej, której obszarem zainteresowania prócz zwiększenia liczby wiz oraz ułatwienia starań o nie dla części imigrantów będzie także kwestia obywatelstwa dla 11 milionów nielegalnych imigrantów już znajdujących się w USA.
comments powered by Disqus