USA - informacje

Waszyngton po raz kolejny najlepszy dla rowerzystów

10.05.13 15:01 | Turystyka w USA | Waszyngton
Po raz szósty z rzędu Waszyngton zajął pierwsze miejsce w rankingu stanów najlepszych dla rowerzystów "Bicycle Friendly States". Ostatnie miejsce zajęła tym razem Dakota Północna. Ranking jest inicjatywą League of American Bicyclists.

Tak jak w poprzednich pięciu edycjach, i tym razem ranking Bicycle Friendly States wygrał stan Waszyngton. W pierwszej dziesiątce pojawiły się jednak nowe w porównaniu z edycją poprzednią stany, takie jak Delaware, Illinois czy Arizona.

- Bardzo cieszy nas duży postęp w stanach przodujących w rankingu - Waszyngtonie, Delaware, Kolorado czy Oregonie. Ale, jak jasno wskazują wyniki stanów w poszczególnych kategoriach, wciąż wiele jest do zrobienia w obszarach takich jak infrastruktura i planowanie, właściwie w każdym stanie.
 
Autorzy rankingu ocenili panujące w poszczególnych stanach warunki dla rowerzystów w pięciu kategoriach: ustawodawstwo i jego egzekwowanie, polityki i programy, infrastuktura i fundusze, edukacja i zachęcanie oraz ocenianie i planowanie.
 
Z 10. na 5. miejsce w rankingu przesunęło się Delaware. Demokratyczny senator z tego stanu Tom Carper pochwalił za zaangażowanie w promocję jazdy na rowerze gubernatora stanu Jacka Markella, stanową legislaturę, liczne organizacje, a także całe społeczeństwo Delaware. 
 
- Tworzenie jak największej ilości ścieżek pieszych i rowerowych to krok w stronę ograniczenia emisji szkodliwych substancji. Taki ruch pomoże też w ograniczeniu korków na drogach, pozwalając ludziom spędzać więcej czasu relaksując się z rodziną. Korzyści płynące z promowania jazdy rowerem są wprost niezliczone i jestem bardzo dumny, że mogę wspierać tę inicjatywę w moim stanie.
 
Z pełną wersją rankingu zapoznać się można na stronach League of American Bicyclists (kliknij tutaj - link do rankingu (pdf)).
 
comments powered by Disqus