USA - informacje

Do Arizony poza sezonem za kilka razy mniej

16.07.13 19:46 | Turystyka w USA | Arizona
Valley of the Sun, obejmująca obszar metropolitalny stolicy i największego miasta Arizony Phoenix, to niezwykle gorąca lokacja na wakacje w USA. Licznych turystów przyciąga zwłaszcza zimą, gdy próbują oni uciec przed mrozami. Nie odstraszają ich wtedy nawet bardzo wysokie ceny. Z doskonałych resortów Valley of the Sun można jednak skorzystać także w lecie. I to za wielokrotnie mniejsze pieniądze.

Valley of the Sun uchodzi za doskonałe miejsce na spędzenie ciepłych wakacji porą zimową. Latem jednak upały dają się we znaki do tego stopnia, że nawet lokalni mieszkańcy szukają "schronienia" w innych częściach kraju. Turystów, jeszcze kilka lat temu, trudno było się doszukać, a właściciele ośrodków wypoczynkowych przerywali działalność. A przecież to właśnie latem upolować można najlepsze cenowe okazje.

Pokoje za 1/5 ceny letniej, spa, pola golfowe i najwyższej jakości usługi w luksusowych ośrodkach wypoczynkowych  -  wszystko to, za co latem turyści płacą setki dolarów dziennie, staje się nagle osiągalne dla znacznie szerszego kręgu zainteresowanych. To doskonała propozycja dla wszystkich poszukujących luksusowego wypoczynku za okazyjną cenę. Pod warunkiem, że nie będą im przeszkadzać pustynne temperatury lub znajdą sposób, by się przed nimi uchronić.

- To ten sam ośrodek, ten sam wysoki standard usług, bez względu na to, czy w marcu czy w lipcu. [...] W szczycie sezonu turyści płacą za nie po 500-600 dolarów za noc - powiedziała Shane Allor, dyrektor sprzedaży i marketingu w ośrodku JW Marriottt Camelback w Scottsdale.

W sezonie letnim wspomniane wyżej ceny spadają do 100-200 dolarów za noc i uwzględniają te same bonusy dla dorosłych i dzieci, co te oferowane zimą. Warto więc rozważyć opcję pozasezonową, nie tylko w Arizonie.

Valley of the Sun (także Phoenix Metropolitan Area bądź Metro Phoenix) należy do największych obszarów metropolitalnych w USA. To miejsce, w którym czar wielkiego miasta łączy się z licznymi okazjami do podziwiania piękna przyrody. 

Arizona do zobaczenia na mapie stanów USA.

comments powered by Disqus