USA - informacje

W Ohio zagłosują na Obamę

24.09.12 09:24 | Wizy do USA | Ohio
W dniach 13-18 września w stanie Ohio przeprowadzono sondaż wyborczy. Pokazuje on, że na dzień dzisiejszy Barack Obama pokonałby w Ohio Mitta Romneya 5 punktami procentowymi. Mieszkańcy stanu wskazali w ankiecie, że jednym z najważniejszych dla nich czynników jest poprawa stanu tamtejszej gospodarki i uznali, że lepiej wywiąże się z tego zadania Obama.

Ze względu na to, że walka pomiędzy kandydatami jest bardzo wyrównana, coraz większą uwagę przywiązuje się w USA do sondaży w tak zwanych swing states. Należą do nich Ohio, Floryda, Connecticut, Nowy Jork, New Jersey oraz Indiana. W poprzednich wyborach prezydenckich to właśnie wyniki głosowania w stanie Ohio przechyliły szalę, w 2000 roku decydujące okazały się głosy ze stanu Floryda.

Najnowszy sondaż Ohio Newspaper Poll pokazuje, że Obama ma duże szanse, aby wygrać w Ohio tegoroczne wybory. W północnej części stanu Obama prowadzi 16 punktami procentowymi. Romney z kolei ma większe szanse na południowym-wschodzie, gdzie prowadzi 13 punktami procentowymi. W badaniu wzięło udział 861 osób, z czego zaledwie 2% osób nie potrafiło zadeklarować, kto jest ich faworytem. 

comments powered by Disqus