USA - informacje

"W następnej debacie będę ostrzejszy"

11.10.12 13:48 | USA na co dzień
Krytykowany za zbytnią bierność w niedawnej, pierwszej debacie prezydenckiej Barack Obama przyrzekł, że podczas drugiego spotkania z Republikaninem Mittem Romneyem, w przyszły wtorek, będzie bardziej zdecydowany.

- Nikt nie będzie walczył bardziej niż ja - powiedział Obama dla telewizji ABC. - Każdy kto w to wątpi powinien włączyć telewizor we wtorek w przyszłym tygodniu.

W rozmowie dla telewizji ABC Obama powiedział także, iż Romney wykorzystał pierwszą debatę by odwrócić uwagę Amerykanów od swoich rzeczywistych zamiarów, o których mówił przez ostatni rok, a które Amerykanie dawno już odrzucili. Jego zadaniem na następna debatę będzie z kolei "upewnienie się, że ludzie to rozumieją".

Opublikowane niedawno sondaże wyborcze wskazują, iż przegrana przez Obamę debata przyczyniła się do wzrostu popularności Romneya, który w większości sondaży niemal zrównał się z obecnym prezydentem, a w sondażu Pew Research Center zdystansował go. Obama wierzy jednak, że fundamentalne czynniki decydujące o zwycięstwie działają na jego korzyść.

Następna debata Obama-Romney odbędzie się już w przyszły wtorek, 16 października w Hempstead w stanie Nowy Jork, a jej gospodynią będzie Candy Crowley ze stacji CNN.

comments powered by Disqus