USA - informacje

W 2016 r. liczba pasażerów linii lotniczych wyniesie 3,6 mld

08.12.12 10:27 | Turystyka w USA
Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) opublikowało raport, który prognozuje 5,3% średniego rocznego wzrostu liczby pasażerów w latach 2012-2016 r. Liczba użytkowników linii lotniczych w stosunku do 2011 r. ma wzrosnąć aż o 800 mln, osiągając poziom 3,6 mld osób.

Dyrektor generalny IATA zapowiedział wzrost popytu na transport drogą lotniczą, mimo obecnej niestabilności światowej gospodarki. Największy poziom międzynarodowego ruchu lotniczego (liczony na podstawie liczby pasażerów) mają osiągnąć USA, Wielka Brytania, Niemcy, Hiszpania i Francja. Przewozy krajowe odnotują najlepsze wyniki w USA, Chinach, Brazylii, Indiach i Japonii.

Niemal 500 mln nowych pasażerów będzie podróżować na trasach krajowych. Liczbę nowych podróżnych międzynarodowych szacuje się na 331 mln. Raport informuje, że wyniki jednego i drugiego typu będą największe w Stanach Zjednoczonych. Zrzeszenie liczy na około 710 mln podróżnych na krajowych i 223 na międzynarodowych trasach.

Prężnie rozwijające się gospodarki Azji, obszaru Pacyfiku, Ameryki Łacińskiej i Bliskiego Wschodu odnotują największy wzrost liczby pasażerów. Aż 193 mln spośród tych osób będzie latać kursami prowadzącymi przez teren Chin. Prognozuje się, że trasy Azji i Pacyfiku odwiedzi nawet 380 mln pasażerów.

comments powered by Disqus