USA - informacje

Suzuki wycofuje się z USA

Suzuki wycofuje się z USA

06.11.12 22:09 | Praca w USA
Suzuki podjęło decyzję o zaprzestaniu sprzedaży aut w Stanach Zjednoczonych. Mimo że samochody japońskiego giganta są tam oceniane dobrze, ich sprzedaż utrzymuje się na bardzo niskim poziomie. Firma nie zamierza jednak całkiem wycofać się z amerykańskiego rynku. Suzuki chce teraz skupić się głównie na sprzedaży silników, motocykli i pojazdów terenowych.

W ostatnich latach koncern próbował bezskutecznie wdrażać nowe pomysły, charakterystyczne dla motocykli, w samochodach (np. w takich modelach, jak Kizashi Sedan). Tak naprawdę zabrakło jednak błyskotliwych produktów, które byłyby w stanie "wygrać" amerykańskich klientów. 

Według Autodata, firma odnotowała spadek sprzedaży o 4,7% w stosunku do zeszłego roku, sprzedając ledwie 21,188 samochodów. Najpopularniejszym modelem był SX4 crossover, stanowiący 2/3 całej sprzedaży.  

Nie wiadomo na razie nic o przyszłym losie dotychczasowych dealerów Suzuki, nieznana jest też dokładna data wycofania firmy z amerykańskiego rynku samochodowego. Wiadomo natomiast, że polityka jej przedstawicielstwa w Stanach i decyzja o zakończeniu działalności na rynku samochodów osobowych nie jest związana z polityką prowadzoną przez Suzuki na rynku japońskim.
comments powered by Disqus