USA - informacje

Wielki sukces festiwalu Spring Into Yellowstone

26.05.13 18:20 | Turystyka w USA | Wyoming
Pierwsza edycja organizowanego w miasteczku Cody w stanie Wyoming festiwalu Spring Into Yellowstone: Cody Birding and Wildlife Festival okazała się tak dużym sukcesem, że już kilka dni po jego zakończeniu pojawiają się liczne zapytania o kolejną edycję. Już wiadomo, że na pewno się odbędzie. Festiwal zaproponowany przez Cody to doskonała okazja do poznania Parku Narodowego Yellowstone.
Cody to niewielkie miasteczko w stanie Wyoming, którego cała niemal gospodarka kręci się wokół turystyki związanej z Parkiem Narodowym Yellowstone. Liczni turyści przejeżdząją przez Cody podróżując z i do słynnego parku. Cody miało już coroczny jesienny festiwal Rendezvouz Royale poświęcony zachodniej sztuce. Teraz przyszła pora na pobudzenie turystyki w pierwszych dniach wiosny. Odpowiedzią jest Spring Into Festival, którego pierwsza edycja zakończyła się przed tygodniem.
 
- Ten festiwal to doskonały pomysł na mocny wstęp do sezonu letniego - mówił przed kilkoma miesiącami dyrektor wykonawczy z miejskiej izby handlowej Scott Balyo. I nie mylił się.
 
Spring Into Yellowstone to kilkudniowe wydarzenie poświecone dzikiej przyrodzie Parku Yellowstone. Zwłaszcza ptakom, których obserwowanie i fotografowanie (tzw. birding) stało się pasją milionów Amerykanów. Dzięki Spring Into Yellowstone staje się to prostsze niż kiedykolwiek, bo w ramach tego festiwalu spragnionych natury czekają wycieczki z przewodnikiem do najlepszych punktów obserwacyjnych licznej zwierzyny parku, w tym niedźwiedzi grizzly. 
 
- Wczesna wiosna to doskonały czas na obserwowanie migrujących ptaków. Pod tym względem to zdecydowanie moja ulubiona pora roku - powiedziała z kolei Meg Sommers, która w Cody pracuje jako przewodnik dla wycieczek, a dodatkowo zajmuje sie fotografowaniem dzikiej zwierzyny. 
 
Do 15 maja po częściowym odśnieżeniu otwieranych jest większość prowadzących do parku Yellowstone wrót. Nie ma jeszcze charakterystycznych dla lata tłoków. To kolejny bardzo mocny argument dla wszystkich miłośników dzikiej przyrody. 
 
Pierwsza edycja festiwalu odbyła się niedawno, w dniach 15-19 maja. Jej uczestnicy czekają już na kolejną. Według Scotta Balyo odbędzie się ona w dniach 14-18 maja 2014 roku. Więcej na ten temat możecie dowiedzieć się z oficjalnej strony festiwalu springintoyellowstone.com.
 
comments powered by Disqus