USA - informacje

Spadają ceny paliw w USA

07.11.12 14:02 | Wyjazd do USA
W tle wyborów prezydenckich dotarły informacje o spadkach cen paliw. Agencja Energy Information Administration poinformowała, że cena za galon wynosi teraz średnio ok. 3,5 dolara.

W ciągu zeszłego i bieżącego tygodnia ceny paliw spadły w każdym większym regionie USA, zwłaszcza w Kalifornii. Płaci się tam aż o 17 centów mniej za galon, chociaż średnia cen utrzymuje się tam i tak na najwyższym poziomie w kraju. W zmagającej się ze skutkami Huraganu Sandy Nowej Anglii cena paliwa spadła o 3 centy - do 3,714 dolara. Podobnie w Nowym Jorku, New Jersey, Pensylwanii, Maryland i Delaware - także o 3 centy, do poziomu 3,6 dolara.

Najmniej za paliwo zapłacą mieszkańcy Zatoki Meksykańskiej (Teksas, Luizjana, Mississippi, Alabama, Floryda). W ciągu tygodnia ceny spadły w tym rejonie do poziomu ok. 3,2 dolara.

Amerykańskie paliwo nadal jest dosyć drogie, ale jego ceny spadły średnio o 7,6 centa w stosunku do zeszłego tygodnia. Obniżka wypadła jednak w dosyć niefortunnym momencie. O tej porze roku nie ma bowiem już tak dużego zapotrzebowania na paliwo, sezon wycieczkowy znajduje się wciąż daleko przed Amerykanami. Ponadto obniżka i tak nie pozwala zapomnieć o problemach z dystrybucją paliw w północno-wschodniej części kraju.

comments powered by Disqus