USA - informacje

Słynna piosenkarka odda amerykański paszport

Słynna piosenkarka odda amerykański paszport

28.01.13 14:32 | Wizy do USA
73-letnia Tina Turner jest bliska uzyskania szwajcarskiego obywatelstwa. Gdy już je otrzyma, zamierza oddać amerykański paszport, zrzekając się tym samym swego amerykańskiego obywatelstwa. Choć nie jest to w żadnym wypadku obowiązkiem do uzyskania szwajcarskich dokumentów, słynna artystka ma ku temu pewne powody...

Tina Turner mieszka w Szwajcarii od lat 90-tych, gdzie przeprowadziła się wraz ze swoim 17-lat młodszym partnerem Erwinem Bachem. Zdążyła zdać już wymagany w przypadku naturalizacji egzamin, a zgodę na przyznanie jej obywatelstwa wyraziły lokalne władze. Teraz wszystko w rękach władz centralnych, ale wydaje się to już tylko formalnością. Gdy obywatelstwo Szwajcarii znajdzie sie już w jej rękach, gwiazda zamierza oddać amerykański paszport, co potwierdziła jej rzeczniczka.

- Jestem tu naprawdę bardzo szczęśliwa. Szwajcaria to dla mnie najwspanialsze miejsce do życia - powiedziała Turner.

Ostatnimi czasy coraz więcej Amerykanów decyduje się na porzucenie amerykańskiego obywatelstwa. Powodem wysokie podatki, z których płacenia taki krok może raz na zawsze zwolnić. 

Tina Turner należy do największych gwiazd amerykańskiej sceny popularnej. Znana jest m.in. z takich przebojów jak "Private Dancer", "What's Love Got To do With It" czy "Simply The Best".

comments powered by Disqus