USA - informacje

Rok 2012 udany dla rejonu Shoals

17.06.13 11:16 | Turystyka w USA | Oregon
Władze Departamentu Turystyki stanu Alabama opublikowały dane dotyczące turystyki w roku 2012 dla znanego szczególnie miłośnikom muzyki rejonu Shoals (oficjalna nazwa - Florence-Muscle Shoals Metropolitan Area).
Shoals obejmuje hrabstwa Lauderdale i Colbert w północno-zachodniej części Alabamy. Jego trzon to przede wszystkim cztery miasta - Florence, Muscle Shoals, Tuscumbia i Sheffield. Zamieszkuje go w sumie ok 200 tys. ludzi, a kolejne 400 tys. codziennie udaje się tu w celach zawodowych, turystycznych, do szkoły czy na zakupy.
 
Według władz Alabamy przychody hrabstw Lauderdale i Colbert z wynajmowania pokoi przez turystów wyniosły w roku 2012 ok. 1,1 mln dolarów. W sumie w roku 2012 aktywność turystów w Shoals miała na ten rejon wpływ finansowy szacowany kwotą 303 milionów dolarów. W sektorze turystycznym zatrudnionych jest ok. 4 tys. ludzi.
 
Shoals znane jest jako jedno z najważniejszych miejsc na muzycznej mapie Stanów Zjednoczonych. W dwóch studiach muzycznych zlokalizowanych w Muscle Shoals - FAME i Muscle Shoals Sound - swoje największe hity nagrywali tacy artyści jak Percy Sledge ("When a man loves a woman"), The Rolling Stones, Rod Stewart, Art Garfunkel, Otis Redding czy Aretha Franklin. Wpływ nagrywanej tu twórczości był tak wielki, że zaczęto mówić o "brzmieniu Muscle Shoals". Dziś oba studia wpisane są do National Register of Historic Places - oficjalnego rejestru zasobów kulturowych USA.
 
comments powered by Disqus