USA - informacje

Rusza handel po huraganie

Rusza handel po huraganie

31.10.12 19:12 | USA na co dzień
W rejonach dotkniętych Huraganem Sandy otwarto już część restauracji i sklepów. Szybko zapełniają się klientami. Po trudnych chwilach przestrzeń miast wraca do normy, przybywa więc ludzi zaopatrujących się na nadchodzące święta.

Ace Hardware, Nordstrom, Walmart - to tylko niektóre markety wznawiające działalność, które muszą teraz sprostać wymaganiom klientów dotkniętych skutkami wydarzeń ostatnich dni. Rośnie sprzedaż artykułów związanych z efektami działania huraganu. Sprzedawcy muszą szybko uzupełniać zapasy, ponieważ napływa coraz większa liczba klientów. Do sklepów dostarczane są teraz głównie generatory, piły łańcuchowe, odkurzacze, latarki, pompy czy osuszacze. 

 Ilość zamkniętych sklepów była w ostatnim trudnym czasie naprawdę duża, w sieci Macy nieczynnych było 130 z 850 punktów. Co więcej, pracownicy nie mogli dostać się do pracy nie tylko przez pogodę, lecz także ze względu na ograniczony transport miejski. Niektóre sklepy uległy znacznym uszkodzeniom – zniszczone zostały dachy, wnętrza zostały zalane. Podczas huraganu trudno było zdobyć nie tylko baterie, lecz nawet część artykułów spożywczych. 

 Analitycy twierdzą jednak, że większość sklepów powinna działać już teraz sprawnie. Co więcej, sprzedawcy mogą wyjść z kryzysu obronną ręką, dostosowując w tym gorącym okresie swoje plany promocyjne do zastanej sytuacji. Restauracje, takie jak Olive Garden, znowu mogą cieszyć się dużym powodzeniem.

comments powered by Disqus