USA - informacje

Romney zdecyduje się na Condoleezzę Rice?

Romney zdecyduje się na Condoleezzę Rice?

30.07.12 07:43 | Wizy do USA
Wielu specjalistów od imigracji do USA i prawników imigracyjnych liczy, że to Condoleezza Rice, sekretarz stanu za kadencji prezydenckiej George Busha, zostanie kandydatem Mitta Romneya na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych.

Była sekretarz stanu Condoleezza Rice nadszarpnęła w ostatnich miesiącach cierpliwości konserwatywnej częsci Partii Republikańskiej ciepłymi komentarzami na temat imigrantów:

 - To kultura imigrancka dała nam nową jakość i odnowiła nasze społeczeństwo. Imigranci są jednym z głównych składników naszej siły - powiedziała Rice wg "News & Observer" - Nie wiem kiedy imigranci stali się naszymi wrogami.

Swoje przychylne wobeca imigrantów stanowisko powtórzyła w tym miesiącu podczas przemowy w Atlancie, gdy w kontekście imigrantów oświadczyła - Nie jest ważne skąd przychodzisz, ale dokąd zmierzasz.

Mitt Romney sam nie należy do przeciwników imigracji i niejednokrotnie mówił o konieczności wspierania tych imigrantów, którzy płacą podatki i nie narażają skarbu państwa na nadmierne socjalne wydatki. Jest jednak zdecydowany w walce z nielegalną imigracją. Wybór Condoleezzy Rice mógłby oziębić jego stosunki z najbardziej konwerwatywnym skrzydłem Partii Republikańskiej - Tea Party, która do tej pory była dla Romneya stosunkowo życzliwa.

comments powered by Disqus