USA - informacje

Romney spotkał się z Wałęsą

31.07.12 10:03
Amerykański kandydat na prezydenta Mitt Romney spotkał się wczoraj w Gdańsku z Lechem Wałęsa. Romney przyleciał do Polskich na zaproszenie Wałęsy, w ramach serii zagranicznych podróży m.in. do Wielkiej Brytanii i Izraela.

Opowiadając o zamiarach zaproszenia do Polski Romneya, Lech Wałęsa podkreślał, że kandydata Demokratów, obecnego prezydenta Baracka Obamę już znamy. Czas więc poznać bliżej jest kontrkandydata.

”Polacy z uwagą śledzą kampanię w USA, bo wybór, którego dokonają, będzie wpływał na losy świata przez kolejne cztery lata” - napisał w liście Romney, przyjmując zaproszenie. 

Romney spotkał się z Wałęsą o 16:50 w Dworze Artusa, następnie o godz. 17:40 złożyli wieńce na Westerplatte. Godzinę póniej Romney złożył także kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców.
 
Wcześniej Mitt Romney spotkał się z polskim premierem Donaldem Tuskiem. Rozmowy między politykami dotyczyły m.in. sytuacji gospodarczej w Europie i USA, stosunków Europy z Ukrainą i Rosją oraz sytuacji na Bliskim Wschodzie.
 
Romney opuści Polskę dziś, po spotkaniach m.in. z prezydentem Bronisławem Komorowskim i ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim.
comments powered by Disqus