USA - informacje

Romney skrytykowany przez swojego śmieciarza

Romney skrytykowany przez swojego śmieciarza

01.10.12 21:09 | USA na co dzień
Richard Hayes, śmieciarz republikańskiego kandydata na prezydenta Mitta Romneya, wystąpił w krótkim spocie, w którym opowiada o swojej pracy i krytykuje podejście Romneya do uboższej części społeczeństwa. Swój zawód nazywa "niewidzialnym".

Zdaniem Richarda Hayesa, pracującego w kalifornijskiej firmie komunalnej w La Jolla, która obsługuje dzielnicę zamieszkiwaną przez Mitta Romneya, republikański kandydat na prezydenta popełnił poważny błąd, nazywając 47% amerykanów "ofiarami losu, żyjącymi na koszt państwa" (więcej tutaj).

Hayes określa siebie przedstawicielem "niewidzialnego zawodu" - problemy ludzi takich jak on nie obchodzą bogatych biznesmenów takich jak Romney. Hayes twierdzi, iż w wieku 55-60 lat czekają go poważne problemy z kręgosłupem, wynik dźwigania w pracy ciężarów, ale Romneya "nic to nie obchodzi".

To pierwszy z serii spotów, które skupiać się będą na punkcie widzenia przedstawicieli klasy robotniczej. Na kanale youtube.com/user/afscme pojawiły się już kolejne filmy z serii.

comments powered by Disqus