USA - informacje

Romney rozmawiał z Latynoską Izbą Handlu

Romney rozmawiał z Latynoską Izbą Handlu

25.09.12 11:34 | Wizy do USA | Kalifornia
Podczas swojej przemowy do członków Latynoskiej Izby Handlu w ubiegłym tygodniu republikański kandydat na prezydenta Mitt Romney skrytykował swojego rywala, prezydenta Baracka Obamę za nieskuteczne próby reformowania narodowego systemu imigracyjnego.

- Obama zapowiedział, że imigracja będzie dla niego jednym z priorytetów i że zamierza naprawić ją poczas pierwszych lat swoich rządów. Mimo tego, że jego partia posiadała przewagę w obu izbach, nie zaproponował żadnej ustawy - powiedział Romney.

Polityczni komentatorzy podkreślają, iż Romney po raz kolejny uniknął zagłębiania się w szczegóły i nie przedstawił zbyt jasno, co sam zrobiłby, by naprawić państwową politykę w zakresie imigracji. Najprawdopodobniej jest to efekt przekonania, iż dokładne wyjaśnienie swoich intencji  wobec latynosów nie spotkałoby się z ich aprobatą.

- Polityka zbyt długo była ważniejsza niż ludzie - powiedział także republikański polityk.

Romney opowiada się za staraniami o jak najbardziej kompleksowe zabezpieczenie granic, jak najszerszym użytkowaniem systemu E-Verify oraz większą ilością wiz dla najlepiej wykształconych imigrantów. Wciąż nie określił jednak dokładnie swoich planów wobec 11 milionów nielegalnych imigrantów już przebywających w granicach amerykańskiego państwa.

Według większości sondaży Obama cieszy się wśród wyborców hiszpańskiego pochodzenia dwukrotnie większym poparciem niż Romney. Ich głosy mogą przesądzić o wyniku wyborów w swing states takich jak Floryda czy Kolorado. Romney nie wydaje się dawać im dobrych powodów, by zmienili swoje polityczne preferencje.

comments powered by Disqus