USA - informacje

Romney przyleci do Polski

23.07.12 08:23
30 i 31 lipca w Polsce przebywać będzie republikański kandydat w tegorocznych wyborach prezydenckich Miitt Romney. Polityk przyjął zaproszenie byłego prezydenta Polski, laureata pokojowej nagrody Lecha Wałęsy. Romney odwiedzi Warszawę i Gdańsk.

Romney spotka się w Polsce z prezydentem Bronisławem Komorowskim, premierem Donaldem Tuskiem, ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim oraz Lechem Wałęsą, na którego zaproszenia przyleci do Polski. Sztab Romneya planuje też publiczne wystąpienie w Warszawie.

- Wizyta w Polsce podczas jednej podróż zagrniacznej, gdzie obok naszego kraju odwiedzi Wielką Brytanię i Izrael, świadczy o rosnącej roli naszego państwa na arenie międzynarodowej - wypowiedział się na temat wizyty Romneya rzecznik MSZ Marcin Borski.

Widząc historyczny wyścig o prezydenturę w USA i pamiętając o wizycie Baracka Obamy w Polsce uznaliśmy, że dobrze byłoby, gdyby również przedstawiciel Republikanów mógł poznać nasz kraj. Zaproszenie spotkało się z dużym zainteresowaniem amerykańskiej strony - powiedział z kolei Piotr Gulczyński, prezes Instytutu Lecha Wałęsy.

comments powered by Disqus