USA - informacje

Romney opuścił Iowę, finisz kampanii

05.11.12 04:49 | USA na co dzień | Iowa
Zaledwie dwa dni przed dniem wyborów, w niedzielę rano, Mitt Romney opuścił Iowę i udał się do kolejnych swing states. Ostatnie godziny jego kampanii wyborczej zapowiadają się pracowicie.

W niedzielę rano Romney po raz ostatni przed wyborami przemówił w Iowa - jednym ze swing states - stanów, w których zwycięstwo żadnego z kandydatów nie jest przesądzone, co może sprawić, że zadecydują one o wyniku wyborów. Swoim zwolennikom Romney oświadczył, że jego wygrana zależeć będzie w dużej mierze od ich samym - od ich incjatywy, by w dzień wyborów przekonać do oddania głosu wszystkich, których znają.

- To znacznie więcej niż ważny moment. To chwila odnowy dla Ameryki, powiew optymizmu. Zaszliśmy daleko w tej wielkiej kampanii dla lepszej przyszłości Stanów Zjednoczonych i teraz prawie powróciliśmy do domu. Czeka nas jeszcze finalny wysiłek, który pozwoli nam dotrzeć do celi. Za nami jest wiele długich dni i krótkich nocy, ale teraz jesteśmy już naprawdę blisko.

Słowa Romneya spotkały się z entuzjazmem ponad 4 tys. zgromadzonych w Iowa Events Center.

Sytuacja ekonomiczna Iowy, podobnie jak kilku innych swing states, poprawiła się w ciągu kilku ostatnich lat. Na pewno przypomni o tym Barack Obama podczas swojej ostatniej wizyty w tym stanie, już dziś.

Według ostatniego sondażu opublikowanego przez Des Moines Register w sobotę Iowa wciąż znajduje się w rękach obecnego prezydenta, który cieszy się poparciem 47% wyborców, Romneya popiera 42% ankietowanych.

Jeszcze w niedzielę Romney zaliczył krótkie przystanki w Ohio, Pensylwanii i Wirginii. Dziś przebywać będzie na Florydzie.

comments powered by Disqus