USA - informacje

Romney nie ujawni swoich podatków

18.08.12 12:14 | USA na co dzień
Propozycja zespołu wyborczego Baracka Obamy, by Mitt Romney ujawnił swoje podatki z 5 ostatnich lat, a wówczas oni przestaną się odnosić do tej kwestii, spotkała się z jasną odpowiedzią republikańskiego kandydata: nie ma mowy.

"Jeśli podatki gubernatora Romneya są najistotniejszym elementem waszej kampanii wyborczej, będziecie mieć więcej niż wystarczająco czasu, by omawiać je przez następne 81 dni" - napisał menedżer kampanii Romneya Matt Rhoades do swojego odpowiednika ze sztabu Obamy Jima Messiny.

"W międzyczasie gubernator Romney będzie kontynuował swoje plany wzmacniania klasy średniej, ochrony Medicare, polepszania stopy życiowej pracujących Amerykanów i pomagania 23 milionom rodakom, którzy mimo najszczerszych chęci nie mogą znaleźć pracy. Do zobaczenia w Denver."

Ostatnie zdanie to odniesienie do pierwszej prezydenckiej debaty, który będzie miała miejsce na Uniwersytecie w Denver 3 października.

Jak powiedział Mitt Romney w jednej w wcześniejszych wypowiedzi, płacił on w ramach podatków co najmniej 13% swoich przychodów rocznie przez więcej niż dekadę. Nie ujawni jednak swoich podatków, gdyż obawia się, iż sztab Obamy mógłby je "wypaczyć".

comments powered by Disqus