USA - informacje

Rok 2012 rekordowy dla New Jersey

21.03.13 13:15 | Turystyka w USA | New Jersey
Mimo zniszczeń i paniki spowodowanych szalejącym w ubiegłym roku Huraganem Sandy, rok 2012 okazał się dla stanu New Jersey rekordowym pod względem przychodów turystycznych.

Na zorganizowanej wczoraj konferencji gubernator New Jersey Chris Christie poinformował, że przychody z turystyki za rok 2012 wyniosły 40 miliardów dolarów - o 2 miliardy dolarów więcej niż w roku 2011. Pod względem liczby turystów, rok 2012 z 82,5 miliona odwiedzających stanowił wzrost o 5% w stosunku do roku poprzedniego.

- Te dane są nawet bardziej zaskakujące i niesamowite, gdy weźmiemy pod uwagę tragedię Huraganu Sandy z 29 października - powiedział Christie.
 
Na szczęście dla stanowej turystyki, Sandy uderzył jesienią, gdy końca dobiegł już najbardziej dochodowy sezon letni. Niestety, wciąż pozostawił on za sobą wiele zniszczeń, z których część nie uda naprawić się w całości przed rozpoczęciem bieżącego sezonu letniego. Kluczowe znaczenie dla turystyki ma przede wszystkim stan wybrzeża. 
 
- Na południe od Long Beach Island wszystko jest już w porządku. Long Beach jest gotowe na turystów. Na północy wciąż trwają prace i nie wszystko będzie gotowe. Zawsze powtarzałem, że New Jersey wróci po tragedii, ale wróci inne. Jestem jednak przekonany, że wcale nie gorsze - dodał Christie.
 
Turystka to trzeci najbardziej dochodowy sektor gospodarki stanu New Jersey, po przemyśle chemicznym i farmaceutycznym. Do najbardziej znanych lokacji należą Atlantic City, plaże Cape May czy Princeton.
 
comments powered by Disqus