USA - informacje

W tej restauracji nie zobaczycie dzieci

W tej restauracji nie zobaczycie dzieci

14.06.13 19:53 | USA na co dzień | Wirginia
Głośno stało się w ostatnich dniach o nowo otwartej restauracji sushi położonej w dzielnicy Del Ray w Alexandrii, nieopodal stołecznego Waszyngtonu. Powodem nie jest jednak wymyślne menu, oryginalny design czy wyborna promocja. Restauracja w Del Ray zabroniła wstępu w swe progi osobom poniżej 18. roku życia, wywołując zachwyt u jednych i wściekłość u drugich.
Mike Anderson jest właścicielem nowego sushi-baru w Del Ray w Alexandrii. To nie jego pierwszy lokal w tej okolicy. Tym razem postanowił jednak zrobić coś nowego - zabronił wstępu do niego dzieciom. I to nie tylko tym głośno płaczącym i moczacym pieluchę. "Zaszczytu" zjedzenia w resturacji Andersona nie dostąpi nikt kto nie ukończył 18. roku życia. Tak powstać ma oaza dla wszystkich dziećmi zmęczonymi oraz dla biznesmenów, którzy poważne sprawy chcieliby załatwić w spokojnej atmosferze. 
 
O swojej decyzji restauracja poinformowała po raz pierwszy na Facebooku. Anderson nie spodziewał się zamieszania, jakie wywoła, mimo że Del Ray znane jest jako dzielnica bardzo rodzinna. Lokalne media wypełniły się zwolennikami i przeciwnikami jego posunięcia. Liczebnie przeważają jednak chyba ci pierwsi.
 
- Mam siedmioro dzieci i uwielbiam pomysł resturacji wolnej od dzieci - napisała jedna z komentujących na Facebooku.
 
- Jeśli płacę komuś 15-20 dolarów za opiekę nad moimi dziećmi, nie chcę męczyć się w resturacji z cudzymi - wtórowała jej kolejna komentatorka.
 
Działania właściciela sushi-baru z Alexandrii nie są ewenementem, a raczej częścią coraz wyraźniejszego trendu. W 2011 roku resturacjia w Pittsburghu zdecydowała się nie wpuszczać dzieci poniżej 6. roku życia. Podobne zakazy wprowadzają linie lotnicze, tworząc na pokładzie "ciche sektory", w których płacący "extra" podróżujący mogą nie obawiać się, że w odpoczynku przeszkodzi im hałaśliwy młodszy współpasażer. Coraz prężniej rozwija się także turystyka tylko dla dorosłych. 
 
comments powered by Disqus