USA - informacje

Rekordowy rok Las Vegas

04.03.13 10:06 | Turystyka w USA | Nevada
W roku 2012 jedno z najbardziej popularnych turystycznie miast USA Las Vegas zanotowało największą jak dotąd liczbę odwiedzających - 39,7 miliona. To o pół miliona więcej niż dotychczasowy rekord z roku 2007. Wpływ jaki na lokalną gospodarkę mają zyski z ubiegłorocznej turystyki szacowany jest kwotą 40 miliardów dolarów.

W ciągu ostatnich kilku lat turystyczne wyniki Las Vegas rozczarowywały. Mówiło się nawet o kryzysie. Statystyki za rok 2012 opublikowane przez Las Vegas Concention and Visitors Authority (LVCVA), publiczno-prywatną organizację zajmującą sie m.in.  kampaniami reklamowymi Las Vegas, poprawiły jednak nastroje decydentom rozwoju turystycznego miasta:

- Te rekordowe statystyki to najlepszy dowód ogromnego wysiłku i zaanagażowania, jakie włożyli w pracę pracownicy turystycznego deprtamentu oraz wszyscy bez wyjątku pracownicy sektora turystyki - powiedział Rossi Ralenkotter, prezes LVCVA. 

Las Vegas to najludniejsze miasto stanu Nevada, stolica hrabstwa Clark. Las Vegas należy do najpopularniejszych turystycznie miast Stanów Zjednoczonych i świata. Jest znane z niezwykle popularnych kasyn, hoteli, restauracji i sklepów. Kilkanaście z największych hoteli na świecie zlokalizowanych jest wzdłuż tzw. Las Vegas Strip, wpisanej niemal w całości na listę All-American Road - dróg o szczególnej wartości kulturowej/rekreacynej/historycznej etc.

Zobacz Nevadę na mapie stanów USA.

comments powered by Disqus