USA - informacje

Rekordowy rok dla Kentucky Bourbon Trail

29.01.13 18:07 | Turystyka w USA | Kentucky
Rekordowa liczba ponad pół miliona turystów odwiedziła w roku 2012 Kentucky Bourbon Trail - jedyny w swoim rodzaju szlak po tradycjach zaliczanej do najlepszych na świecie lokalnej produkcji whisky.

Dyrektor Kentucky Bourbon Trail poinformował w poniedziałek, że w roku 2012 szlak po najpopularniejszych lokalnych destylarniach whisky podjęło 509292 ludzi. To pierwszy raz od czasu otwarcia szlaku w 1999, gdy liczba odwiedzających przekroczyła pół miliona. Organizatorzy podkreślają, że turyści pochodzą ze wszystkich 50 amerykańskich stanów i ponad 50 różnych krajów.

Słynne destylarnie ze stanu Kentucky zajmują się produkcją uznawanych za jedne z najlepszych Bourbonów od ponad 200 lat, wykorzystując tajemne receptury i sekrety przekazywane z pokolenia na pokolenie. Kentucky Bourbon Trail to podróż po najsłynniejszych destylarniach, dzięki której poznać można ich historię i tradycje, oraz, oczywiście, zasmakować cenionego bursztynowego napoju.
 
Więcej o Kentucky Bourbon Trail, w tym mapę, najnowsze wydarzenia, plany, odpowiedzi na najczęstsze pytania i sklep, znajdziecie na kybourbontrail.com.
comments powered by Disqus