USA - informacje

Rekordowe przychody z turystyki na Hawajach

11.10.12 08:45 | Turystyka w USA | Hawaje
W sierpniu na Hawajach zanotowane zostały najwyższe ceny hotelowego pokoju w historii. Wśród przyczyn eksperci wymieniają wydających coraz większe pieniądze turystów oraz rosnące zainteresowanie Hawajami ze stron turystów z Japonii, Korei oraz Chin.

Jak informuje Hospitality Advisors LCC, agencja doradcza specjalizująca się m.in. w hotelarstwie, pokoje na Hawajach kosztowały w sierpniu przeciętnie 215 dolarów za noc - to o 10,2 proc. więcej w porównaniu z sierpniem roku ubiegłego. Wysokie ceny połączone z rosnącym zainteresowaniem turystów przyczyniły się do rekordowych sierpniowych przychodów z wynajmowania pokojów - 308 milionów dolarów.

Według Josepha Toya z Hospitality Advisors to wyspa O'ahu, najpopularniejsza wśród turystów lokacja stanu Hawaje, w największym stopniu przyczyniła się do znakomitych wyników finansowych.

- Rekord przychodu uzyskany w sierpniu przyczynił się do bardzo udanego ogólnie lata roku 2012 dla branży turystycznej. Jest to szczególnie niezwykłe, jeśli weźmiemy pod uwagę, iż jeszcze 30 miesięcy temu byliśmy w totalnym dołku.

Raport Hospitality Advisors szacuje całkowity przychód z pokojów na ok 880,5 mln dolarów od czerwca do sierpnia. Całkowity przychów branży turystycznej w ogóle to ok. 1,3 miliarda dolarów.

comments powered by Disqus