USA - informacje

Rekordowa liczba deportacji nielegalnych imigrantów

Rekordowa liczba deportacji nielegalnych imigrantów

25.12.12 11:46 | Wizy do USA
Zgodnie z danymi Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego USA (DHS) z ubiegłego tygodnia, federalne służby osiągnęły nowy rekord liczby deportacji nielegalnych imigrantów.

Według danych należącej do DHS agencji Immigration and Customs Enforcement (ICE), jej przedstawiciele deportowali w roku 2012 409849 nielegalnych imigrantów. W roku 2011 liczba ta wyniosła 396906 i także była rekordowa. 

Dyrektor ICE John Morton podkreśla, że agencja koncentruje się obecnie głównie na usuwaniu z kraju nielegalnych imigrantów z kryminalną przeszłością. Wedlug Mortona aż 96% wszystkich deportowanych należało do kategorii priorytetowej, do której trafiają nielegalni, którzy popełnili przestępstwa i wykroczenia.

- Dane z 2012 roku potwierdzają, że stopniowo udaje nam się coraz lepiej skupiać nasze wysiłki i zasoby na kryminalistach i innych priorytetowych nielegalnych imigrantach.

Tego typu tendencje popiera administracja prezydenta Baracka Obamy, która przygotowuje się do przyszłorocznych wysiłków o ustanowienie nowej ustawy imigracyjnej.

comments powered by Disqus