USA - informacje

Rejestracja zgłoszeń do loterii wizowej DV-2014

29.09.12 12:16 | Wizy do USA
Już w najbliższy wtorek, 2 października, rusza rejestracja zgłoszeń do loterii wizowej DV-2014. Tak jak w ubiegłym roku, w losowaniu wiz w programie Diversity Visa wziąć będą mogli udział obywatele Polski.

Rejestracja do loterii wizowej potrwa od wtorku 2 października od godziny 18:00 czasu polskiego do soboty 3 listopada 2012 do godziny 17:00 czasu polskiego.

Zgłaszanie do programu jest bezpłatne i można go dokonać korzystając ze strony internetowej pod adresem dvlottery.state.gov. Sprawdzenie czy zostaliśmy wylosowani możliwe jest jedynie poprzez stronę internetową    dvlottery.state.gov/ESC. Konieczne będzie podanie numeru potwierdzenia otrzymanego po prawidłowym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

Program Loterii Wizowej (Diversity Immigrant Visa) pozwala wylosowanym obywatelom biorących w nim udział państw na otrzymanie wizy imigracyjnej, popularnej zielonej karty i zamieszkanie w USA. Program powołany został by zwiększyć różnorodność trafiających do USA imigrantów poprzez udostępnienie pewnej liczby wiz obywatelom krajów, z których nie trafia do USA wielu imigrantów inną drogą.

Więcej o programie Loterii Wizowej, zwanej także Loterią Zielonej Karty, można m.in. dowiedzieć się oglądając poniższe wideo.

Poniżej linki do instrukcji Loterii Wizowej DV-2014 w wersji angielskiej (jedyna oficjalna wersja) i polskiej w formacie pdf.

Instrukcja Loterii Wizowej DV-2014 w wersji angielskiej.

Instrukcja Loterii Wizowej DV-2014 w wersji polskiej.

comments powered by Disqus