USA - informacje

Prace nad reformą imigracyjną bliskie zakończenia

04.04.13 20:17 | Wizy do USA
Program umożliwiający łatwiejsze pozyskiwanie przez amerykańskich pracodawców niedrogich niewykwalifikowanych pracowników z zagranicy wydaje się ostatnią przeszkodą przed zakończeniem prac nad reformą imigracyjną przez grupę senatorów z obu wiodących partii.

W ciągu kilku ostatnich dni amerykańskie media informowały o osiągnięciu porozumienia w sprawie niewykwalifikowanych pracowników przez przedstawicieli amerykańskich firm oraz związki i organizacje zawodowe.  Republikański senator ze stanu Floryda Marco Rubio, uczestnik międzypartyjnych negocjacji senatorów, choć zadowolony z tego faktu, studzi nastroje:

- Bardzo cieszy mnie, że przedstawiciele biznesu i związki dogadały się w kwestii pracowników z zagranicy. Niemniej jednak, do takiego porozumienia nie doszło jeszcze wśród nas - senatorów pracujących nad ustawą - powiedział Rubio.

- W ostatnim czasie udało nam się mimo wszystko osiągnąć bardzo wiele. Wierzę, że już wkróce w życie wejdzie ustawa, która zmodernizuje system imigracyjny, umożliwiając amerykańskim firmom sprowadzanie pożądanych przez nich pracowników, poprawi bezpieczeństwo naszych granic i da tym, którzy przebywają w USA nielegalnie szansę na zalegalizowanie swojego pobytu na stałe. 

Inny członek międzypartyjnej grupy senatorów, Lindsey Graham z Partii Republikańskiej, przyznała w ostatnią niedzielę w programie CNN "State of the Union", że projekt ustawy może trafić do Kongresu już w przyszłym tygodniu.

comments powered by Disqus