USA - informacje

Przedmioty z Titanica na wystawie w Lexington

24.03.13 11:49 | Turystyka w USA | Kentucky
Przedmioty ze słynnego transatlantyka RMS Titanic zobaczyć będzie można w muzeum Lexington Center Museum & Gallery w Lexington, w stanie Kentucky.

Z ponad 100 przedmiotów z brytyjskiego okrętu Titanic i ogromnej liczby dodatkowych elementów składać się będzie wystawa Titanic: The Artifact Exhibition, która od 5 października br. do 26 stycznia 2014 gościć będzie w Lexington Center Museum & Gallery w Lexington. Prezes muzeum Bill Owen przyznaje, że dla placówki z Lexington przyjęcie tej wystawy to wielkie wyróżnienie.

- Ta wystawa gościła do tej pory głównie w bardzo znanych muzeach, w dużych miastach. Dla stosunkowo nowej placówki jak nasza możliwość pokazania wystawy o największej katastrofie morskiej w historii ludzkości to ogromna sprawa.
 
Odwiedzający wystawę otrzymają przy wejściu opaskę z imieniem i nazwiskiem prawdziwego pasażera statku. Następnie odwiedzą rekonstrukcje pomieszczeń Titanica, dowiedzą się więcej o jego konstrukcji, panującej na statku atmosferze, oferowanych usługach i ostatnich chwilach przed zatonięciem, by na koniec dowiedzieć się, czy pasażer, którego imię widnieje na opasce przeżył katastrofę.
 
- To bardzo ambitna i poważna wystawa - dodał Owen.
 
Katastrofa brytyjskiego statku Titanic stała się częścią popkultury dzięki sukcesom filmów o niej, z których najpopularniejszy, nagrodzony 11 Oscarami "Titanic" z 1997 z  Leaonardo DiCaprio i Kate Winslet, należy do najbardziej kasowych produkcji w historii kina. 
 
Polecamy wizytę na stronie muzeum w Lexington - www.lexingtoncenter.com.
 
comments powered by Disqus