USA - informacje

Pożar słynnego kurortu nad jeziorem Michigan

04.12.12 12:33 | Turystyka w USA | Michigan
W niedzielę o godz. 4.30 okoliczne władze zostały poinformowane o pożarze świeżo odnowionego kurortu Michillinda Lodge w stanie Michigan. Ogień spowodował miliony dolarów strat zabytkowego obiektu, który znajduje się na zachodnim wybrzeżu jeziora Michigan.

Rzecznik kurortu Michillinda Lodge twierdzi, że ogień zniszczył 18 pokoi, werandę i restaurację. Na miejsce bezzwłocznie wysłano wozy strażackie. Okoliczna straż pożarna dodała, że 5 osób przebywających w kurorcie bezpiecznie wydostało się z budynku.

Domki wypoczynkowe na wybrzeżu jeziora Michigan zostały zbudowane w 1902 r. przez rodziny pochodzące z Grand Rapids, a także z Illinois i Indiany. Proste, lecz okazałe dwupiętrowe budynki świetnie obrazują architekturę ówczesnego osadnictwa.

Uszkodzona przez pożar stuletnia loża mieści 44 zabytkowe pokoje. Wzniesiono ją w Fruitland Township w Hrabstwie Muskegon, 35 mil na północny zachód od Grand Rapids. Pastor Theo Willson i trzech jego diakonów zakupili 22 akry ziemi dla miejscowej ludności, gdzie następnie powstał okazały dom.

comments powered by Disqus