USA - informacje

Południowa Dakota szykuje się na sezon letni

05.05.13 20:23 | Turystyka w USA | Dakota Południowa
Mimo silnych wiosennych burz śnieżnych Sekretarz Turystyki Południowej Dakoty Jim Hagen jest przekonany, że jego stan po raz kolejny będzie latem bardzo popularny wśród turystów.

W wywiadzie dla lokalnej telewizji KELO-TV Hagen zaznaczył, że Południowa Dakota nie jest jedynym stanem, któremu przyszło zmagać się na wiosnę ze śnieżycami i zamieciami. Jak przekonuje, każde z badań i sondaży jakie przeprowadził jego departament wskazuje, że latem ludzie chętnie przyjadą na wakacje właśnie do Południowej Dakoty.

- Nazywa się nas często "krainą nieskończonych możliwości" i moim zdaniem taka pogoda tylko to potwierdza.
 
Lato jest dla turystyki Południowej Dakoty najważniejszym okresem roku. Dla Hagena rozpoczynanie lata w niesprzyjających dla turystyki warunkach nie jest niczym nowym. 2 lata temu stan zmagał się z powodzią, a rok temu z upałami, a mimo tego wciąż w obu przypadkach udało się osiągnąć wzrost turystycznego zainteresowania w stosunku do roku poprzedniego.
 
Hagen przyznał, że wielkie znacznie w jego staraniach o jak najlepsze zrozumienie sytuacji w stanie ma działalność w portalach społecznościowych, które pozwalają skutecznie odpowiadać na wszelkiego rodzaju plotki i przesadzone raporty.
 
- To wspaniała rzecz, że portale społecznościowe w każdej chwili dają ci możliwość powiedzenia: "Witam. Ostatnio pojawiły się pewne nieprawdziwe informacje na temat naszej sytuacji. W związku z tym chcemy sprostować."
 
Południowa Dakota to znakomita desytnacja na podróż do USA. By się o tym przekonać, przeczytaj choćby nasze artykuły na temat dwóch szczególnie popularnych stanowych atrakcji: Mount RushmorePomnika Szalonego Konia
 
comments powered by Disqus