USA - informacje

W przyszłym tygodniu polsko-amerykański szczyt gospodarczy

W przyszłym tygodniu polsko-amerykański szczyt gospodarczy

17.06.12 16:41 | Praca w USA
Już 20 czerwca w Warszawie odbędzie się polsko-amerykański szczyt gospodarczy. Ma on przynieść wzrost liczby amerykańskich inwestycji na terenie Polski i szereg wspólnych projektów. Poświęcony będzie także promowaniu innowacyjności i budowaniu trwałych więzów współpracy.

Na temat szczytu dla Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) wypowiedział się ambasador USA w Polsce Lee Feinstein. Według niego jednym z najważniejszych czynników przyciągających do Polski amerykańskich biznesmenów są wykwalifikowani pracownicy.

Zgodnie z badaniami Amerykańskiej Izby Handlowej (Amcham) w Polsce, biznesmeni z USA są bez wyjątku zadowoleni z inwestycji w kraju nad Wisłą. Zdaniem prezesa Amcham Józefa Wancera jednym z głównych celów polsko-amerykańskiej współpracy jest energetyka - nie tylko jądrowa, czy związana z kwestią gazu łupkowego, ale także odnawialna. Wśród ważnych obszarów wymienił też biotechnologię, przemysł zbrojeniowy i lotniczy.

W szczycie udział weźmie sekretarz handlu USA John Bryson, przedstawiciele Departamentu Handlu USA i polskiego Ministerstwa Gospodarki i polscy oraz amerykańscy przedsiębiorcy zrzeszeni w Amerykańskiej Izbie Handlowej, Polskiej Radzie Biznesu i szeregu innych organizacji.

comments powered by Disqus