USA - informacje

Pierwsze muzeum pizzy powstało w Pensylwanii

Pierwsze muzeum pizzy powstało w Pensylwanii

09.09.12 14:41 | Turystyka w USA | Pensylwania
Być może już niedługo stolica i największe miasto Pensylwanii, Filadelfia, znane będzie z kolejnej niezwykłej atrakcji. W słynnej kolebce wolności rozpoczęła w piątek działalność jedyna w swoim rodzaju instytucja - pierwsze według Księgi Rekordów Guinnessa muzeum pizzy na świecie - Pizza Brain.

Pizza Brain zlokalizowana jest w 19-wiecznym budynku w dzielnicy Fishtown. Pomysłodawcą lokalu jest 27-letni Brian Dwyer, perkusista i były student uczelni filmowej, który tak bardzo uwielbia pizzę, że na plecach nosi tatuaż przedstawiający jego samego trzymającego słuszny kawałek włoskiego ciasta i mówiącego "absolutnie genialne" (ang. Totally Saucesome - slang). Dwyer jest właścicielem ponad tysiąca najrozmaitszych przedmiotów związanych z pizzą, w tym lalek i płyt z piosenkami poświęconymi pizzy, których najpewniej nie uda wam się nie usłyszeć, gdy zdecydujecie się na wizytę.

Zdaniem Dwyera w społeczeństwie panuje niedostateczna miłość wobec jednego z najpopularniejszych dań na świecie. Właśnie dlatego, a także by pokazać światu swoją niezwykłą kolekcję pizzowych artefaktów, zdecydował się na otwarcie muzeum.

Pizza Brain to nie tylko miejsce do podziwiania pizzy. Tam pizzę będzie można także zjeść, a także lody i szereg innych specjałów. Dwyer obiecuje niespodzianki.

Polecamy odwiedziny na oficjalnej stronie Pizza Brain - pizzabrain.org

comments powered by Disqus