USA - informacje

Pierwsze małżeństwa homoseksualne w stanie Waszyngton

Pierwsze małżeństwa homoseksualne w stanie Waszyngton

11.12.12 08:43 | USA na co dzień | Waszyngton
W ostatni weekend odbyły się pierwsze śluby homoseksualistów zamieszkałych w stanie Waszyngton. 12 par homoseksualnych zostało tego dnia oficjalnymi małżeństwami. Od czwartku waszyngtońskie urzędy umożliwiają zawarcie takiego związku małżeńskiego.

Stany Zjednoczone w coraz większym stopniu zaczynają akceptować związki homoseksualne. W 2012 r. Paw Research Center wykazało przy pomocy badań statystycznych, że za ich legalizacją jest aż 49 % badanych. Sam Barack Obama, jako pierwszy prezydent w historii USA, poparł taki typ małżeństwa.

Pierwszy homoseksualny ślub w stanie Waszyngton odbył się w niedzielną noc. Został zawarty przez Sarah i Emily Cofer, pracujące jako nauczycielki w szkołach podstawowych. Tym samym Waszyngton dołączył do grona stanów, które zalegalizowały związki homoseksualne. Jednymi z pierwszych pozostają także Maine i Maryland. Nadal jednak 30 z 50 stanów USA oficjalnie zabrania małżeństw homoseksualnych.

Wydarzenie to zbiegło się z decyzją Sądu Najwyższego, który  zatwierdził niedawno rozpatrzenie dwóch spraw, skierowanych przeciwko federalnej definicji małżeństwa. Określa ona obecnie małżeństwo jako związek pomiędzy kobietą i mężczyzną.

comments powered by Disqus