USA - informacje

Paul Ryan kandydatem na wiceprezydenta

11.08.12 17:09 | USA na co dzień
Kongresmen z Wisconsin i przewodniczący Komisji ds. Budżetu w Izbie Reprezentantów Paul Ryan został nominowany na wiceprezydenta. 42-latek stanie u boku Mitta Romneya w listopadowych wyborach prezydenckich.

Ryan był w ostatnim czasie jedną z najczęściej wymienianych postaci łączonych z republikańską kandydaturą na wiceprezydenta, obok m.in. senatora z Florydy Marco Rubio, byłej sekretarz stanu Condoleezzy Rice czy byłego gubernatora Minnesoty Tima Pawlenty'ego.

- Jestem bardzo podekscytowany i zaszczycony tym wyborem - powiedział dziś w Wirginii Ryan po oficjalnym ogłoszeniu jego nominacji przez Romneya. - Romney to człowiek o kwalifikacjach i wizji, jakich obecnie potrzebuje Ameryka. Wspólnie odbudujemy marzenia i potęgę tego kraju.

Paul Ryan zasiada w Kongresie od 13 lat. Gdy stracił miejsce w Senacie na rzecz demokratycznego polityka Russa Feingolda, zaangażował się w działalność organizacji Empower America, gdzie zajmował się m.in. analizami ekonomicznymi. Będąc zwolennikiem surowej dyscypliny budżetowej, został wybrany na przewodniczącego Komisji ds. Budżetu w kontrolowanej przez Republikanów Izbie Reprezentantów.

 

comments powered by Disqus