USA - informacje

Para z Rumunii utraciła swoje amerykańskie obywatelstwa

25.01.13 20:56 | Wizy do USA | Idaho
Wielu wydaje się, że w momencie otrzymania amerykańskiego obywatelstwa kończą się wszystkie problemy związane z legalnością pobytu i pracy na terenie USA. Obywatelstwo nabyte poprzez naturalizację może być jednak odebrane. Przekonała się o tym para pochodząca z Rumunii, która za oszukiwanie w celu uzyskania amerykańskiego obywatelstwa zostanie najprawdopodobniej deportowana.

Sprawa dotyczy mieszkającej do tej pory w Idaho pary z Rumunii. Nim sami wzięli ślub, każdy z nich był w związku małżeńskim z amerykańskim obywatelem w roku 2003. Dzięki temu otrzymali amerykańskie obywatelstwo. Na jaw wyszło jednak, że nigdy nie mieszkali ze swoimi amerykańskimi partnerami. Gdy udało im się otrzymać upragnione obywatelstwo, szybko rozwiedli się z nimi, a następnie sami wzięli ślub.

Amerykańskie Biuro Imigracyjne (USCIS) coraz uważniej analizuje przypadki aplikacji o amerykańskie obywatelstwo dla zagranicznych małżonków/małżonek obywateli USA. Szanse uzyskania obywatelstwa tą drogą poprzez oszustwo, dogadanie się z amerykańskim obywatelem w sprawie krótkotrwałego związku dla obywatelstwa, są dziś bardzo małe.

comments powered by Disqus