USA - informacje

Ohio zadecyduje o wygranej?

22.10.12 20:54 | USA na co dzień | Ohio
Jak przewiduje szereg ekspertów, Ohio, jeden ze swing states - stanów, w których obaj główni kandydaci w wyborach prezydenckich mają szansę na wygraną, będzie miało szczególne znaczenie dla ostatecznego wyniku wyborów.

Zwycięzca głosowania powszechnego w Ohio zgarnie 18 głosów elektorów. Co ciekawe, żaden republikanin nie wygrał jeszcze wyborów prezydenkich bez poparcia Ohio. Dla Mitta Romneya wygrana w tym stanie będzie więc miała szczególne znaczenie. Dla sztabu Baracka Obama jest z kolei okazją na ostateczne przechylenie szali na swoją korzyść. 

Sondaże wciąż dają szansę obu kandydatom. W przeprowadzonym przez Quinnipiac University i CBS News Obamę popiera 50% ankietowanych, Romneya 45%. Sondaż Angus Reid Public daje obu pretendentom po 48% poparcia.

Za Obamą przemawia poprawiająca się sytuacja ekonomiczna Ohio. To właśnie gospodarka jest najważniejszym tematem kampanii wyborczych obu kandydatów i to na niej skupiają się spoty reklamowe, na które obaj kandydaci wydają w tym stanie miliony.

comments powered by Disqus