USA - informacje

Broszura dla związanych z amerykańskim obywatelem

Broszura dla związanych z amerykańskim obywatelem

18.12.12 12:43 | Wizy do USA
Departament Stanu stworzył specjalną podstronę internetową oraz broszurę przeznaczoną dla obcokrajowców aplikujących o wizy K-1, K-3, IR-1/CR-1 oraz F-2A. Dotyczą one ich praw w przypadku przemocy domowej i wykorzystywania przez amerykańskiego obywatela - męża/żonę bądź narzeczonego/narzeczoną.

Wizy te przeznaczone są dla obcokrajowców starających się o stałe prawo pobytu w USA poprzez związek z amerykańskim obywatelem, który wypełnia dla swojego zagranicznego bliskiego petycję I-129F.

Celem broszury, z której treścią można zapoznać się tutaj (polska wersja językowa dostępna pod adresem travel.state.gov/pdf/IMBRA_Polish.pdf) jest uświadomienie starającym się o te wizy oraz ich posiadaczom, że przemoc i wykorzystywanie seksualne są w USA zabronione w każdych możliwych okolicznościach. Dlatego bez względu na status imigracyjny każda ofiara takich przestępstw ma prawo do pomocy. Każda z takich osób będzie mogła m.in. zapoznać się ze wszystkimi informacjami na temat kryminalnej przeszłości amerykańskiego małżonka/narzeczonego, które Departamentowi Stanu bądź USCIS udało się zebrać podczas rozpatrywania petycji I-129F.

Prócz angielskiego i polskiego, broszura dostępna jest jeszcze w 14 innych językach - wszystkie wersje pod tekstem pod wskazanym wyżej adresem.

comments powered by Disqus