USA - informacje

Objazdowa wystawa NASA tym razem w Belville

09.02.13 18:01 | Turystyka w USA | Michigan
Muzeum Lotnictwa Yankee (Yankee Air Museum) w Belville w stanie Michigan gości od dziś wystawę poświęconą agencji NASA. Dzień otwarcia uświetnia pochodzący z Michigan znany kosmonauta Jack Lousma.

Jak informuje branżowy portal AnnArbor.com, "ruchoma" wystawa NASA, która od czasu do czasu zmienia swoją lokację, a tym razem trafiła do Belville, zawiera między innymi elementy stacji kontroli wahadłowców i obserwatorium astronomicznego. Wstęp jest darmowy, a wizytorzy będą mieli okazję wziąć udział w wielu konkursach, w kórych nagrodą jest m.in. edukacyjny lot samolotem NASA.

Dzisiejsze wydarzenie to kontynuacja stopniowego odradzania się muzeum w Belville, które w 2004 roku niemal doszczętnie spłonęło wraz ze znaczną częscią swej wystawy. Muzeum odbudowywane jest m.in. dzięli licznym datkom, które pozwalają powoli na nowo zapełniać powierzchnię obiektu rzędu ok. 10 tys. stóp kwadratowych. W zbieraniu funduszy uczestniczy sam Lousma (na zdjęciu po lewej).
 
- Pomaganie muzeum to wspaniała sprawa, gdy masz świadomość, że w ten sposób ocalisz tę wspaniałą historę dla kolejnych pokoleń - mówi kosmonauta.
 
Więcej o Yankee Air Museum i wystawie na oficjalnej stronie yankeeairmuseum.org
comments powered by Disqus