USA - informacje

Obiecujący start elektronicznego systemu wizowego

Obiecujący start elektronicznego systemu wizowego

10.07.12 21:33 | Wizy do USA
USCIS, amerykański urząd imigracyjny, wzbogacił się w ostatnim czasie o zupełnie nowe możliwości. Mowa o elektronicznym systemie imigracyjnym USCIS ELIS. System, w przyszłości, ma pozwolić korzystającym z usług urzędu na przesyłanie aplikacji 24 godziny na dobę, przez cały rok.

USCIS zmuszony jest co rok do radzenia sobie z milionami papierowych aplikacji. Ich przechowywanie, rozpatrywanie i odsyłanie pochłania mnóstwo czasu i pieniędzy. Zaradzić ma temu elekroniczny system USCIS ELIS.

USCIS  ELIS pozwala aplikującym i ich prawnikom na założenie internetowego konta i przesyłanie aplikacji do USCIC bez ograniczeń czasowych. Na razie do elektronicznej wysyłki gotowy jest tylko jeden formularz, I-539, przeznaczony dla osób przebywających w USA tymczasowo, zainteresowanych przedłużeniem bądź zmianą swojego statusu na inny tymczasowy. USCIS będzie sukcesywnie wzbogacać system, dodając do niego kolejne formularze i nowe funkcje.

Uruchomienie systemu szybko okazało się sukcesem - liczba papierowych formularzy I-539 trafiających do urzędu znacznie spadła.

Więcej informacji na temat systemu USCIS ELIS na stronie głównej urzędu uscis.gov.

comments powered by Disqus