USA - informacje

Obama: Republikanom skończyły się pomysły

03.09.12 09:28 | USA na co dzień
Prezydent Barack Obama skrytykował republikańską konwencję, która miała miejsce przez kilka ostatnich dni w Tampa na Florydzie. Według Obamy Partii Republikańskiej skończyły się pomysły, a proponowane przez nią rozwiązania ekonomiczne już dawno się skompromitowały.

- Skończyły im się pomysły - powiedział Obama podczas wczorajszego spotkania ze studentami Uniwersytetu Kolorado w Boulder.

Według Obamy republikańskie plany obniżek podatków dla osób zamożnych doprowadzą do zmniejszenia się pomocy oferowanej klasie średniej i doprowadzą do spowolnienia amerykańskiej gospodarki a nawet katastrofy ekonomicznej podobnej do tej z 2008 roku.

- Republikańska konwencja pełna jest idei, które pasują bardziej do ubiegłego wieku. Republikanie spędzili mnóstwo czasu mówiąc o mnie, a także o Mittcie Romneyu, ale nie poświęcili zbyt wiele czasu tobie - kontynuuje Obama.

Tak jak Iowa, którą Obama odwiedził w sobotę, gdzie wygłosił podobne przemówienie, Kolorado jest jednym z tych stanów, które mogą rozstrzygnąć o wyniku listopadowych wyborów prezydenckich, jako że obaj kandydaci idą w nich "łeb w łeb". Dziś Obama przemawiać będzie w innym kluczowym stanie - Ohio.

comments powered by Disqus